Portal - Muszyna
Strona główna / Aktualności
Piątek - 13 grudnia 2019 Dalidy, Juliusza, Łucji     
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
Sport
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Galeria archiwalna
Polecane strony
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
REKRUTACJA 2019/2020
Projekty edukacyjne
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
polski
Aktualności

archiwum 2008/2009  ] [ archiwum 2009/2010  ] [ archiwum 2010/2011  ] [ archiwum 2011/2012  ] [ archiwum 2012/2013  ] [ archiwum 2013/2014  ] [ archiwum2014/2015  ] [ archiwum2015/2016  ] [ archiwum2016/2017  ] [ archiwum2017/2018  ] [ archiwum2018/2019  ]  Święto Niepodległości 2019


11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. 7 listopada 2019 r. odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie przepiękna, ujmująca, wzruszająca akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wśród, których dominowali szóstoklasiści przedstawili piękny i refleksyjny program artystyczny, którym uświetnili 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Akademia przygotowana została przez Panią Agnieszkę Gierszewską oraz Panią Monikę Faron a uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Na zakończenie Pan dyrektor Andrzej Gancarz w swoim przemówieniu odniósł się do tradycji oraz jak w dzisiejszych czasach wykazać się patriotyczną postawą. Następnie wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy.

Święto Niepodległości 2019 - foto

Ślubowanie uczniów klas pierwszych25 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci z klas pierwszych. Tego dnia nasza szkolna społeczność przyjęła do swojego grona 39 uczniów, gotowych do pełnienia szkolnych obowiązków. Dzień ten był wielkim wydarzeniem zarówno dla pierwszaków, jak również ich rodziców i nauczycieli. Klasy pierwsze zaprezentowały swoje zdolności podczas części artystycznej, po czym nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Burmistrzowi, nauczycielom, rodzicom i uczniom pozostałych klas, za przybycie na uroczystość i ciepłe przyjęcie pierwszaków do grona naszej szkoły.

 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W POWROŹNIKU


Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych 3 uczniów naszej szkoły: Aleksandra Buliszak, Karolina Wójcik oraz Franek Rogóż pod opieką Pani Agnieszki Skrobackiej wzięli udział w Konkursie z Języka Angielskiego. Konkurs ten polegał na jednoczesnym zagraniu uczniów z 5 szkół w grę online Quizizz.
Już od września pani Agnieszka Skrobacka wraz z klasami siódmymi i ósmymi dołączyła do innowacyjnego projektu stworzonego na platformie e- Twinning przez panie anglistki – Monikę Rogóż z Żegiestowa oraz Edytę Pych z Powroźnika. Projekt ten polega na równoczesnym (środy o godzinie 19.30) graniu w grę online Quizizz z wcześniej określonego zakresu materiału leksykalnego przez uczniów szkół biorących udział w projekcie czyli: ZSP Powroźnik, Szkoła Podstawowa w Żegiestowie, ZSP w Muszynie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie. Po zakończeniu gry uczestnicy otrzymują wyniki na platformie e-Twinning, a administratorzy – nauczyciele nagradzają uczniów ocenami z przedmiotu ( raz w miesiącu). Wrzesień był dla naszej szkoły miesiącem próbnym ale i tak udało nam się osiągnąć dobre wyniki. Najlepiej szło Oli Buliszak, Karolinie Wójcik i Frankowi Rogóżowi i dlatego to oni reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Quizizz. Zdobyli 7, 9 i 11 miejsce. Gratuluję!
Należy również dodać, że po zakończeniu quizu nasi uczniowie wzięli udział w programie artystycznym z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, w trakcie którego uczniowie ze szkoły w Powroźniku recytowali, śpiewali, przedstawiali scenki i skecze po angielsku i niemiecku.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W POWROŹNIKU - foto

Wizyta młodzieży z Łużnej


Początkiem października gościliśmy w naszej szkole grupę młodzieży wraz z nauczycielkami z Łużnej. Była to kontynuacja programu „Dla Niepodległej”, realizowanego przez naszą szkołę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi goście powitani zostali przez Dyrekcję naszej szkoły Pana Andrzeja Gancarza i Panią Janinę Dziedzinę. Zaprezentowaliśmy im program artystyczny związany z historią Muszyny w czasie II wojny światowej. Nasi goście obejrzeli również film o historii naszej Małej Ojczyzny przygotowany przez uczniów naszego byłego gimnazjum, który był efektem ich projektu edukacyjnego.
Po słodkim poczęstunku goście udali się z panem Dyrektorem i panią Iwoną Bach Buliszak na wycieczkę po naszym mieście. Pan Dyrektor opowiadał gościom o zabytkach, historii państwa Muszyńskiego i współczesnych atrakcjach naszego miasta.
Mamy nadzieję, że młodzież z Łużnej i ich nauczyciele będą odwiedzać naszą piękną ziemię muszyńską.

Wizyta młodzieży z Łużnej - foto

Obchody Święta Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej.
W naszej szkole Uczniowie i Rodzice pamiętali o nauczycielach i innych pracownikach szkoły.
Uczniowie klasy 2b wspomagani przez uczniów starszych klas pod kierownictwem Pani Barbary Kapłon przygotowali uroczystą akademię, natomiast rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Nie zabrakło kwiatów, ciepłych życzeń i podziękowań dla nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji szkoły.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej - foto

Spektakle teatralne Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia
4 października 2019r. gościł w naszej szkole Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Aktorzy przedstawili trzy sztuki. Uczniowie klas najmłodszych obejrzeli spektakl pt. "Piotruś Pan", uczniowie klas 4-6 sztukę "Pan Twardowski", uczniowie klas 7-8 spektakl "Zemsta".

Występy teatralne - foto


Wizyta grupy z Gruzji
W naszej szkole gościła kilku osobowa grupa młodzieży z Gruzji, z Kaukazu, z miasta Lagodekhi . Młodzież ta ma polskie korzenie, przyjechała do Polski na zaproszenie Akcji Humanitarnej.
Nasi goście opowiedzieli nam o swoim mieście i regionie, o kuchni i zwyczajach gruzińskich. Była to wspaniała okazja do poznania się, nawiązania znajomości i wspólnego śpiewania polskich piosenek.
Wszyscy podkreślali, że są zauroczeni Polską i chcą tu jeszcze powrócić. Mamy nadzieję, że spełni się ich pragnienie. Myślimy o wymianie Polsko- Gruzińskiej. Trzymamy kciuki aby to się powiodło!

Wizyta gości z Gruzji - foto


 Inauguracja roku szkolnego 2019/2020


W poniedziałek 2 września 2019r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Ten rok szkolny powitaliśmy w nowej rzeczywistości tzn. bez gimnazjum. Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie rozpoczęła go od Mszy św. w kościele pw. św. Józefa. Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia inaugurująca nowy rok szkolny.
Przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Pan Dyrektor mgr Andrzej Gancarz.
Życząc wszystkim wielu sukcesów zachęcał do sumiennej i wytężonej pracy, aby podtrzymać wysoki poziom jaki uzyskali uczniowie, którzy ukończyli szkołę w tamtym roku.
W swoim wystąpieniu Pan Dyrektor przedstawił informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego oraz nowych projektów, które będą realizowane w naszej szkole.
Początek roku szkolnego związany jest nierozerwanie z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W tym roku przypada 80 rocznica wybuchu wojny. Młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich pod kierunkiem pani Anny Zasadni i pani Iwony Bach-Buliszak upamiętniła tę rocznicę przygotowując i przedstawiając piękny, refleksyjny program artystyczny.
Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, by omówić sprawy organizacyjne.

Inauguracja roku szkolnego 2019/20 - foto
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak