Portal - Muszyna
Strona główna / Aktualności
Środa - 29 stycznia 2020 Franciszka, Konstancji, Salomei     "Człowiek stosując przemoc jest większym niewolnikiem od tego, który cierpi z jej powodu" - Lew Tołstoj
Aktualności
Nauczyciele
Dla rodziców
Statut
Regulaminy
Plan lekcji
Przedszkole w Muszynie
Rada Rodziców
UKS Góral
SKKT
Biblioteka
Świetlica
Współpraca zagraniczna
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria archiwalna
Projekty europejskie
Projekt - Żyj z pasją
Cyfrowa Szkoła
Oferty pracy
REKRUTACJA 2019/2020
Projekt MKZ
Wymagania
Pytania i opinie
polski
Aktualności

archiwum 2008/2009  ] [ archiwum 2009/2010  ] [ archiwum 2010/2011  ] [ archiwum 2011/2012  ] [ archiwum 2012/2013  ] [ archiwum 2013/2014  ] [ archiwum2014/2015  ] [ archiwum2015/2016  ] [ archiwum2016/2017  ] [ archiwum2017/2018  ] [ archiwum2018/2019  ]   Święto Szkoły 2020


"O! Wy, leśnych twierdz żołnierze-
Ukochaniem Ojczyzny płomienni!
Życie dla niej składając w ofierze,
Kurierzy! Bądźcie pozdrowieni!"


21 stycznia 2020 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Z tej okazji odbyła się akademia poświęcona naszym patronom. Na uroczystość przybyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 17 z Nowego Sącza, noszącej także imię Kurierów Sądeckich. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. I. Bach- Buliszak i p. M. Beczkowicz przygotowali program artystyczny. Soliści oraz szkolny chór kierowany przez p. M. Faron zaśpiewał wzruszające pieśni partyzanckie i żołnierskie. Ciekawym tłem były piękne obrazy ojczystej natury w prezentacji multimedialnej oraz scenografia wykonana przez p. K. Tomasiak. Uczniowie starszych klas w przedstawieniu na motywach opowiadania F. Kmietowicza „Drapaki z Polski” pokazali działalność kurierów, którzy za cenę własnego życia nieśli pomoc innym. Dzisiejsza uroczystość była dla wszystkich ciekawą lekcją historii. Dziękujemy p. Ł. Bajorkowi z MGOK-u za profesjonalne nagłośnienie akademii.


Święto Szkoły 2020 - foto

Spotkanie opłatkowe 2019


19 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Powiatowego Zespołu Szkół. Wszyscy obecni składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Nie brakło również tradycyjnych potraw wigilijnych. Całe spotkanie uświetnił występ przedszkolaków z Przedszkola w Muszynie pod przewodnictwem Pana Albina Śliwińskiego. Na koniec wszyscy zaśpiewali piękne polskie kolędy.

Spotkanie opłatkowe 2019 - foto


Wigilia w Lubotinie i Muszynie


W poniedziałek 16 grudnia klasa 3b wraz z wychowawcą Dorotą Gancarz udała się do Szkoły podstawowej na Słowacji.
Dzieci nasze i słowackie zaprezentowały świąteczny program artystyczny. Kolędy, tańce, wiersze i wiele ciekawostek na temat świąt Bożego Narodzenia w Polsce i na Słowacji mogły poznać dzieci obu szkół. Pięknie spędzony czas został zakończony uroczystym obiadem.
17 grudnia w Szkole Podstawowej w Muszynie gościliśmy przyjaciół ze szkoły w Lubotinie ze Słowacji. Klasy 1-3 mogły obejrzeć program artystyczny wykonany przez dzieci słowackie. Następnie dzieci polskie i słowackie brały udział w warsztatach wokalnych, plastycznych, sportowych. Wszystkie dzieci spędziły wspaniały przedświąteczny czas.

Wigilia w Lubotinie - foto

Wigilia w Muszynie - fotoGminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie


Dnia 12 grudnia 2019r. już po raz dziesiąty odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie, którego organizatorem od 10 lat jest nasza szkoła,
a przygotowuje i przeprowadza go mgr Agnieszka Skrobacka. W tym roku oprócz szkół, które zawsze biorą udział w tym konkursie czyli: ZSP w Muszynie (my), SP nr 2 w Muszynie, ZSP w Powroźniku i SP
w Żegiestowie dołączył również ZSP w Złockiem.
Tym razem konkurs miał inna formę: uczniowie nie pisali testu tylko rozwiązywali quiz online korzystając
z aplikacji Quizizz, z którą wszyscy są zaznajomieni, ponieważ nasze szkoły biorą udział w innowacyjnym programie polegającym na cotygodniowych rozgrywkach w tej właśnie aplikacji.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Maciej Włosiński - ZSP w Powoźniku
II miejsce: Patrycja Bołoz - SP w Żegiestowie
III miejsce: Mikołaj Izworski -SP w Żegiestowie
GRATULACJE!

Gminny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie - foto


Dzień Języków ObcychJuż kolejny raz w naszej szkole odbył się zorganizowany przez naszych anglistów A. Skrobacką i M. Keklaka oraz germanistkę A. Dziedzinę. Uczniowie klas siódmych i ósmych rywalizowali w konkurencjach sprawdzających ich umiejętności językowe oraz wiedzę ogólną na temat krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Zaprezentowali piosenkę, scenkę, sobowtóra oraz symbol 3D ( czerwony autobus, Big Ben, Brama Brandenburska, Wieża Telewizyjna ). Po podsumowaniu punktów zwycięzcami okazała się klasa 7a, kolejno uplasowali się 8b, 7b oraz 8a.
Przewodniczący klas odebrali gratulacje oraz nagrodę pieniężną w wysokości 200zł ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Dzień języków obcych - foto


Brawo BUTTERFLY CREW!!!Uczniowie naszej szkoły: Natalia Zielińska - Bgirl Natala (kl.6b) oraz Bartosz Peregrym - Bboy Barti (kl.7a) należący do krynickiej grupy tanecznej breakdance BUTTERFLY CREW, mogą pochwalić się kolejnym sukcesem.
Podczas Międzynarodowych Zawodów Tańca Breakdance - Battle School 2019 Back2Roots, które odbyły się 30 listopada 2019 roku w Kijowie (Ukraina), grupie udało się zakwalifikować do TOP 8- najlepszej ósemki w kategorii drużyn pięcioosobowych, pokonując tym samym 51 drużyn z innych krajów! Trenerami grupy są Damian Sobolewski oraz Paweł Janik. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Międzynarodowe Zawody Tańca Breakdance - fotoŚwięto Niepodległości 2019


11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. 7 listopada 2019 r. odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Muszynie przepiękna, ujmująca, wzruszająca akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wśród, których dominowali szóstoklasiści przedstawili piękny i refleksyjny program artystyczny, którym uświetnili 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Akademia przygotowana została przez Panią Agnieszkę Gierszewską oraz Panią Monikę Faron a uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Na zakończenie Pan dyrektor Andrzej Gancarz w swoim przemówieniu odniósł się do tradycji oraz jak w dzisiejszych czasach wykazać się patriotyczną postawą. Następnie wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy.

Święto Niepodległości 2019 - foto

Ślubowanie uczniów klas pierwszych25 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci z klas pierwszych. Tego dnia nasza szkolna społeczność przyjęła do swojego grona 39 uczniów, gotowych do pełnienia szkolnych obowiązków. Dzień ten był wielkim wydarzeniem zarówno dla pierwszaków, jak również ich rodziców i nauczycieli. Klasy pierwsze zaprezentowały swoje zdolności podczas części artystycznej, po czym nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Burmistrzowi, nauczycielom, rodzicom i uczniom pozostałych klas, za przybycie na uroczystość i ciepłe przyjęcie pierwszaków do grona naszej szkoły.

 EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W POWROŹNIKU


Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych 3 uczniów naszej szkoły: Aleksandra Buliszak, Karolina Wójcik oraz Franek Rogóż pod opieką Pani Agnieszki Skrobackiej wzięli udział w Konkursie z Języka Angielskiego. Konkurs ten polegał na jednoczesnym zagraniu uczniów z 5 szkół w grę online Quizizz.
Już od września pani Agnieszka Skrobacka wraz z klasami siódmymi i ósmymi dołączyła do innowacyjnego projektu stworzonego na platformie e- Twinning przez panie anglistki – Monikę Rogóż z Żegiestowa oraz Edytę Pych z Powroźnika. Projekt ten polega na równoczesnym (środy o godzinie 19.30) graniu w grę online Quizizz z wcześniej określonego zakresu materiału leksykalnego przez uczniów szkół biorących udział w projekcie czyli: ZSP Powroźnik, Szkoła Podstawowa w Żegiestowie, ZSP w Muszynie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie. Po zakończeniu gry uczestnicy otrzymują wyniki na platformie e-Twinning, a administratorzy – nauczyciele nagradzają uczniów ocenami z przedmiotu ( raz w miesiącu). Wrzesień był dla naszej szkoły miesiącem próbnym ale i tak udało nam się osiągnąć dobre wyniki. Najlepiej szło Oli Buliszak, Karolinie Wójcik i Frankowi Rogóżowi i dlatego to oni reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Quizizz. Zdobyli 7, 9 i 11 miejsce. Gratuluję!
Należy również dodać, że po zakończeniu quizu nasi uczniowie wzięli udział w programie artystycznym z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, w trakcie którego uczniowie ze szkoły w Powroźniku recytowali, śpiewali, przedstawiali scenki i skecze po angielsku i niemiecku.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W POWROŹNIKU - foto

Wizyta młodzieży z Łużnej


Początkiem października gościliśmy w naszej szkole grupę młodzieży wraz z nauczycielkami z Łużnej. Była to kontynuacja programu „Dla Niepodległej”, realizowanego przez naszą szkołę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi goście powitani zostali przez Dyrekcję naszej szkoły Pana Andrzeja Gancarza i Panią Janinę Dziedzinę. Zaprezentowaliśmy im program artystyczny związany z historią Muszyny w czasie II wojny światowej. Nasi goście obejrzeli również film o historii naszej Małej Ojczyzny przygotowany przez uczniów naszego byłego gimnazjum, który był efektem ich projektu edukacyjnego.
Po słodkim poczęstunku goście udali się z panem Dyrektorem i panią Iwoną Bach Buliszak na wycieczkę po naszym mieście. Pan Dyrektor opowiadał gościom o zabytkach, historii państwa Muszyńskiego i współczesnych atrakcjach naszego miasta.
Mamy nadzieję, że młodzież z Łużnej i ich nauczyciele będą odwiedzać naszą piękną ziemię muszyńską.

Wizyta młodzieży z Łużnej - foto

Obchody Święta Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej.
W naszej szkole Uczniowie i Rodzice pamiętali o nauczycielach i innych pracownikach szkoły.
Uczniowie klasy 2b wspomagani przez uczniów starszych klas pod kierownictwem Pani Barbary Kapłon przygotowali uroczystą akademię, natomiast rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Nie zabrakło kwiatów, ciepłych życzeń i podziękowań dla nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji szkoły.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej - foto

Spektakle teatralne Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia
4 października 2019r. gościł w naszej szkole Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Aktorzy przedstawili trzy sztuki. Uczniowie klas najmłodszych obejrzeli spektakl pt. "Piotruś Pan", uczniowie klas 4-6 sztukę "Pan Twardowski", uczniowie klas 7-8 spektakl "Zemsta".

Występy teatralne - foto


Wizyta grupy z Gruzji
W naszej szkole gościła kilku osobowa grupa młodzieży z Gruzji, z Kaukazu, z miasta Lagodekhi . Młodzież ta ma polskie korzenie, przyjechała do Polski na zaproszenie Akcji Humanitarnej.
Nasi goście opowiedzieli nam o swoim mieście i regionie, o kuchni i zwyczajach gruzińskich. Była to wspaniała okazja do poznania się, nawiązania znajomości i wspólnego śpiewania polskich piosenek.
Wszyscy podkreślali, że są zauroczeni Polską i chcą tu jeszcze powrócić. Mamy nadzieję, że spełni się ich pragnienie. Myślimy o wymianie Polsko- Gruzińskiej. Trzymamy kciuki aby to się powiodło!

Wizyta gości z Gruzji - foto


 Inauguracja roku szkolnego 2019/2020


W poniedziałek 2 września 2019r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Ten rok szkolny powitaliśmy w nowej rzeczywistości tzn. bez gimnazjum. Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie rozpoczęła go od Mszy św. w kościele pw. św. Józefa. Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia inaugurująca nowy rok szkolny.
Przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Pan Dyrektor mgr Andrzej Gancarz.
Życząc wszystkim wielu sukcesów zachęcał do sumiennej i wytężonej pracy, aby podtrzymać wysoki poziom jaki uzyskali uczniowie, którzy ukończyli szkołę w tamtym roku.
W swoim wystąpieniu Pan Dyrektor przedstawił informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego oraz nowych projektów, które będą realizowane w naszej szkole.
Początek roku szkolnego związany jest nierozerwanie z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W tym roku przypada 80 rocznica wybuchu wojny. Młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich pod kierunkiem pani Anny Zasadni i pani Iwony Bach-Buliszak upamiętniła tę rocznicę przygotowując i przedstawiając piękny, refleksyjny program artystyczny.
Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, by omówić sprawy organizacyjne.

Inauguracja roku szkolnego 2019/20 - foto
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Adam Bartusiak