Przejdź do treści
ban2
ban6
ban3
baner4
Przejdź do stopki

Wydarzenia 2021/2022

Treść

BAL KARNAWAŁOWY

Dzieci w pięknych strojach bawiły się, tańczyły, brały udział w wielu zabawach muzyczno-ruchowych. Dzieci zjadły tez pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców-za co bardzo dziękujemy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA -GRUPA II i IV

AKCJA CHARYTATYWNA

Kolejny już rok nasze przedszkole włączyło się w Akcję charytatywną zbiórki darów dla małych pacjentów Oddziału Hematologii i Chemioterapi Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz Oddziału Pediatrii SPZOZ Szpitala im. Dr. Józefa Dietla w Krynicy- Zdroju. "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" (Flora Edwards).

 

JASEŁKA GRUPA V

JASEŁKA GRUPA II

Grupa II-Jasełka Bożonarodzeniowe.

"Jezus malusieńki leży wśród stajenki. Postacie z bajek to żłóbka przybyły i dary i życzenia maleńkiemu Dzieciątko złożyły."Fotogaleria z Jasełek Bożonarodzeniowych w grupie II

WIGILIA i JASEŁKA GRUPA IV

W dniu 16 grudnia 2021 w ZSP Przedszkolu w Muszynie odbyła się w grupie 6-latków uroczysta wigilia. Dzieci, w obecności dyrekcji, zaprezentowały program bożonarodzeniowy. Oficjalną uroczystość opracowała pani Agata Nosal i pan Albin Śliwiński. Ze względu na sytuację pandemiczną nie było wspólnej Wigilii całego przedszkola, lecz poszczególne grupy świętowały ten czas w swoich salach wraz z wychowawcami.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W kazdej grupie trwaja przygotowania do Świąt Bozego Narodzenia. Dzieci ozdabiaja choinkę, wykonują pierniczki. To czas kiedy w przedszkolu pachnie pomaranczami i cynamonem. Czas wyjątkowy.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA GR-I

W grupie I odbyło się Uroczsye Pasowanie na Przedszkolaka. Wszytskie Maluszki dzielnie wyrecytowały wierszyki. Wszytskie dzieci Serdecznie Witamy w gronie Przedszkolaków.

 

SPOTKANIE Z ŚW.MIKOŁAJEM- GR II, III, IV

Długo oczekiwane spotkanie ze Świętym Mikołajem.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA GR II, IV

Andrzejki 2021. Świetna zabawa, pyszne jedzonko, przygotowane przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Spotkaliśmy się w klimacie bajkowym, promując jednocześnie poprzez zabawę wartość czytania bajek i opowieści.

OBCHODY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Dlatego też 10 listopada 2021 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych gości, a następnie dzieci z grupy III recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony.

Z okazji Święta Niepodległości dzieci z grupy II wykonały prace plastyczne o tematyce patriotycznej, poznały czym są symbole narodowe, patriotyzm czy sama niepodległość. Co to oznacza, że żyjemy w niepodległym państwie? Jakie są polskie tradycje.

JESIENNE BUKIETY-GRUPA II,III,IV

W ramach projektu: "Moje miasto" wykonywaliśmy "Jesienne bukiety".Jesień to też warzywa i owoce wiec jeden bukiet był warzywny, drugi owocowy. Na początku dzieci poznały nazwy owoców i warzyw. Trzy różne rodzaje cebuli były dużym zaskoczeniem. Oto efekty pracy dzieci. Ps. Dobrze, że wszystkie owoce i warzywa były umyte, gdyż okazało się że jakimś cudem owoce znikały znajdując miejsce w brzuszkach dzieci.

Grupa IV Jesienne bukiety

 W ramach Projektu Edukacyjnego, Moje Miasto, dzieci wykonały kompozycje z zgromadzonych darów Jesieni

"BAJKI NA PATYKU"-WIERSZE JOANNY PAPUZIŃSKIEJ

W dniu 4 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Eliminacje do IX Gminnego

Konkursu recytatorskiego "BAJKI NA PATYKU" - wiersze Joanny Papuzińskiej

 Wyniki eliminacji:

I Miejsce- Dawid Petryla "Jabłkowe dzieci "

II Miejsce - Oliwa Potoniec "Chora rzeka "

 II Miejsce - Barbara Urbańska

"W kredensowym zamku"

Wyróżnienia otrzymały :

Zuzanna Krokowska "Kotki"

Marzena Mitro "Kotki"

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE DZIECI DO KONKURSU!!

 

SZKOŁA PAMIĘTA- WSZYSTKIE GRUPY

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta" dzieci z grupy 2 oraz 3 ZSP- Przedszkola w Muszynie udały się na Cmentarz Żydowski,dzieci z grupy 3 ZSP - Przedszkola w Muszynie wzięły udział w patriotycznych zajęciach edukacyjnych. Poznawały sylwetki bohaterów Polski Walczącej.

Dzieci z Grupy IV udały się na Cmentarz Parafialny w Muszynie. Uczciły pamięć Mieszkańców Miasta Muszyny i Okolic poległych i pomordowanych w latach 1939-1945, składając wiązankę kwiatów i zapalając znicze, następnie udały się pod Obelisk.

Dzieci odwiedziły rownież Cmentarz oraz Pomnik Jana Pawła II. Pamiętamy o Poległych w obronie Ojczyzny.

ŚWIĘTO KEN

Święto KEN w naszym przedszkolu. Składaliśmy najserdeczniejsze życzenia i wręczyliśmy laurki z wyrazami wdzięczności i pamięci.

 

WARSZTATY BREAK DAANCE-GRUPA II

Dziś w naszej grupie odbyły się warsztaty taneczne z wicemistrzem Polski w break dance- Bartoszem Peregrymem. Na początku odbyła się pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa oraz tego co wolno a czego nie wolno nam robić w tańcu. Potem dzieci oglądały prezentacje przygotowaną przez Bartosza na temat tego jak zaczęło się jego zainteresowanie tancem. Dzieci uczyły się kroków podstawowych i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Musze przyznać że byli świetni. Dzieci miały możliwość pooogladac puchary oraz medale które zdobył Bartosz. Każdy uczestnik warsztatów zrobił sobie zdjęcie oraz otrzymał dyplom pamiątkowy. Na koniec Pan Bartosz zatańczył dla dzieci za co otrzymał wielkie brawa. Bardzo dziękujemy Panu Bartkowi za aktywnie spędzony czas. Ps. Jesteśmy baaardzo dumni żę to w naszym przedszkolu Bartosz stawiał pierwsze taneczne kroki. Życzymy mu dalszych sukcesów w tej dziedzinie i trzymamy za Niego kciuki.


 

 

BIEG O PUCHAR BURMISTRZA  - GRUPA III, IV,V

Braliśmy udział po raz pierwszy w Biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.Dzieci bardzo ambitnie podeszły do rywalizacji sportowej. Kubuś Polański z grupy III zdobył 6 miejsce. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

DZIEŃ JABŁKA - GRUPA I,II, III, IV, V 

Dzieci z grupy I przygotowywały sok z jabłek i brały udział w zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Ćwiczyły również sprawność manualną, kolorując czerwone jabłuszko. Na zakończenie skosztowały pyszny jabłecznik i przygotowany wcześniej sok. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu
 
Dzieci z grupy II klasyfikowały jabłka ze wzgledu na kolor oraz wielkość.Wykonały takze owocowego- jablkowego jeża, którego z przyjemnośći zjadły.
 
Dzieci z grupy IV brały udział w warsztatach kulinarnych podczas których robiły pyszne ciasteczka jablkowe, które pozniej z przyjemosciam zjadły.
 
Dzieci z grupy V wykonały pyszny mus jabłkowy i poznały mnóstwo wiadomości o odmianach jablkach, oraz smakołykach jakie z nich można zrobić było dużo swietnej zabawy
 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA GRUPA III

W ramach Dnia Przedszkolaka odbyły się warsztaty taneczne z wicemistrzem Polski w break dance- Bartoszem Peregrymem. Na początku odbyła się pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa oraz tego co wolno, a czego nie wolno nam robić w tańcu. Dzieci oglądały prezentacje przygotowaną przez Bartosza na temat tego jak zaczęło się jego zainteresowanie tancem, uczyły się kroków podstawowych i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Dzieci miały możliwość oglądnać puchary oraz medale, które zdobył Bartosz. Każdy uczestnik warsztatów zrobił sobie zdjęcie oraz otrzymał dyplom pamiątkowy. Na koniec Pan Bartosz zatańczył dla dzieci za co otrzymał wielkie brawa. Bardzo dziękujemy Panu Bartkowi za aktywnie spędzony czas. Ps. Jesteśmy baaardzo dumni żę to w naszym przedszkolu Bartosz stawiał pierwsze taneczne kroki. Życzymy mu dalszych sukcesów w tej dziedzinie i trzymamy za Niego kciuki.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA GRUPA III

Dzień Przedszkolaka w grupie III.
Z tej okazji w dniu dzisiejszym dzieci wybrały się do sali zabaw " Łobuzownia". Radość, śmiech przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie
 
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU- GRUPA III, IV i V
W tym tygodniu dzieci z grup III, IV i V aktywnie brały udział w zajęciach ekologicznych. Organizowane były pogadanki i zajęcia edukacyjne na temat zalet poruszania się rowerem, hulajnogą czy innymi ekologicznymi środkami transportu w zamian jazdy autem. Dzieci nauczyły się piosenki " Ekologa znak" . Podsumowaniem były piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci oraz oczywiście upominkI.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA- GRUPA V

Troszkę wcześniej zaczynamy świętowanie Dnia Przedszkolaka. Zabawa przednia i super atmosfera wszystko dzięki wsparciu Kochanych Rodziców.

51444