Przejdź do treści
ban2
ban6
ban3
baner4
Przejdź do stopki

"Z Feliksem poznaję świat”

Treść

W klasach 1-3 ruszyła kolejna edycja programu “Z Feliksem poznaję świat”, promującego czytelnictwo wśród naszych uczniów. W trakcie jego realizacji (od października do grudnia 2021) poznajemy losy bohaterów książki pt. “Listy od Feliksa”, autorstwa Annette Langen oraz Constanzy Droop, przede wszystkim pluszowego zajączka, który zaginął pod koniec wakacji i zamiast wrócić z Zosią do domu, przesyła jej listy ze swojej długiej podróży.
Pierwszy list przychodzi z Londynu, a kolejne z Paryża, Rzymu, Kairu, z safari w Kenii oraz z Nowego Jorku. Feliks ma dar obserwacji, pisze ciekawie i z poczuciem humoru. Opisuje mieszkańców i kraje, które odwiedzał. Jego listy znajdują się w sześciu prawdziwych kopertach ze znaczkami. Urocza opowieść pluszowego zająca wprawia wszystkich w zdumienie i jest źródłem niezapomnianych przeżyć.
Aby jeszcze bardziej urzeczywistnić tę podróż, na każdym spotkaniu (które odbywa się co około dwa tygodnie) zaproszony Gość czyta jeden z listów od Feliksa, a następnie opowiada o mieście i kraju, o którym pisze Feliks, prezentując ciekawe zdjęcia, filmiki, gadżety a przede wszystkim opowiadając niesamowicie ciekawe historie.
Pierwsze spotkanie poprowadziła pani Agnieszka Skrobacka - nauczyciel języka angielskiego, która opowiedziała nam o Londynie, a spotkanie uatrakcyjniła modelami charakterystycznych zabytków tego miasta wykonanymi z klocków LEGO oraz modelami piętrowego autobusu i budki telefonicznej.
Na drugie spotkanie zaproszenie przyjęła pani Katarzyna Rymarczyk-Wajda, która spędziła wiele lat we Francji. Przeczytała nam list z Paryża i w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o tym mieście, jego zabytkach i mieszkańcach. Wspólnie zwiedziliśmy wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, Luwr, Bazylikę Montmartre, Kościół św. Magdaleny, Łuk Triumfalny. Dowiedzieliśmy się też, co jedzą Francuzi i gdzie znajdują się sklepy słynnych marek, w których zakupy robią m.in. gwiazdy i inne sławne osoby. Poznaliśmy wielkich Polaków związanych z Paryżem. Podziwialiśmy wspaniałe ogrody. Wybraliśmy się do Disneylandu. A na koniec nauczyliśmy się śpiewać po francusku piosenkę “Frere Jacques” czyli ”Panie Janie”.
Bardzo dziękujemy  za cudowną przygodę, którą dzięki Paniom przeżyliśmy.
 koordynator i pomysłodawca programu Barbara Kapłon

77355