Przejdź do treści
banerstatyczny
Przejdź do stopki

Laboratorium przyszłości

Treść

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Opis wyposażenia, które  nasza szkoła otrzymała w ramach
"Laboratoriom Przyszłości"

W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 101 400,00 zł na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 Za otrzymane środki nasza szkoła zakupiła następujące pomoce:
* Narzędzia do obróbki metali, drewna i tworzyw sztucznych w tym:
- wiertarkę stołową,
- szlifierkę stołową tarczową,
- piłę taśmową,
- wyrzynarkę stołową,
* Drukarkę 3d, 
* Banach School,
* Sprzęt fotograficzny:
- aparat fotograficzny,
- statyw,
- lampę oświetleniową na statywie,
- mikrofon do aparatu foto,
- gimbal,
- mikroport.
* Stacje lutownicze,
* Zestawy mikrokontrolerów Arduino,
* Oscyloskop cyfrowy,
* Miernik tester tranzystorów,
* Skaner 3D,
* Roboty Lego Mindstorms,
* Zestaw badawczy,
* Wizualizer Epson,
* Mikroskop,
* Moduł pracownie przyrodnicze - WODA.
* Wyposażenie pracowni: stoły warsztatowe, krzesła obrotowe oraz apteczki.

Zakupiony nowoczesny sprzęt z programu „Laboratoria Przyszłości” uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań czy  innych form rozwijania umiejętności.

 

 https://www.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci

 

142044