Przejdź do treści
banerstatyczny
Przejdź do stopki

Archiwum Rok szkolny 2020/2021

Treść

 Dzień Dziecka w naszym przedszkolu = ŚWIETNA ZABAWA.

Lody, wycieczki do ogrodów, szaleństwa z chustą, podchody, gofry, które wykonaliśmy sami. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na nas tym dniu. Każda grupa świętowała wraz z Paniami w tak rozmaity sposób że trudno było zrobić z tego jeden kolarz... Wszystkim dzieciom, tym małym i dużym życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.Zapraszamy do galerii.


DZIEŃ MAMY I TATY

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej  okazji dzieci przygotowaly przedstawienia tak aby zaznaczyć"ze bardzo kochamy naszych rodziców"


ŚWIETO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Święto Konstytucji 3 Maja. Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „ Małych Patriotów.” W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu - Przedszkolaki z powagą i dumą odśpiewały Hymn Polski.

 


" MAŁY PATRIOTA - WIEM KIM JESTEM"

W Bibliotece Miejskiej pojawiła się okolicznościowa wystawa zorganizowana przez ZSP Przedszkole w Muszynie.Dzieci z naszego przedszkola wykonały prace pt"Mały patriota-wiem kim jestem" prace plastyczne wykonały dzieci z grup III, IV, V, VI. Wystawa potrwa do 9 maja.


PRACA ZDALNA

Dzieci z naszego przedszkola pracują pilnie ucząc się w domu. Kazdego nauczyciela cieszy kazde zdjęcie dokumentujące  efekty pracy zdalnej. Dzikujemy również wszystkim rodzicom.Pozdrawiamy.


WIELKANOC

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Dnia 22 marca w grupie II obchodziliśmy "Światowy Dzień Wody". Poznaliśmy rolę wody w życiu człowieka i przyrody. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób woda krąży w przyrodzie. Wykonaliśmy kilka ciekawych eksperymentów z wodą. Wykonaliśmy pracę plastyczną z falami malowanymi farbą i wesołymi kropelkami wody.


ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Na nogach dzieci zagościły kolorowe skarpetki. Założenie takich skarpetek, najlepiej nie do pary to sposób, żeby pokazać wsparcie dla osób z trisomią 21 pary chromosomów, czyli z tak zwanym Zespołem Downa, które dziś mają swój dzień. Dzieci oglądały filmik edukacyjny pokazujący czym jest niepełnosprawność, rozmawialiśmy na temat i nazywaliśmy różne emocje.


DZIEŃ KOBIET

8 MARCA  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.


ŚWIATOWY DZIEŃ OLIMPIJCZYKA

Dnia 6 marca dzieci z grupy II dowiedziały się co to jest olimpiada, poznały symbole i konkurencje olimpijskie. Dzień ten był również doskonałą okazją do przeprowadzenia Mini Igrzysk Olimpijskich.


DZIEŃ DINOZAURA

Grupa VI I III spędziły cudowny dzień w świecie dinozaurów, ponieważ 26 lutego przypada nietypowe święto- Dzień Dinozaura. Nie zabrakło zabaw i zadań związanych z tematem przewodnim


DZIEŃ TEATRU

Dzisiaj obchodzilismy Dzień Teatru, rozwiązywaliśmy quiz o teatrze, zagadki o bajkach i ich bohaterach. "Bajkowe postacie" odtwarzały swoje rolę podczas improwizacji ruchowej przy muzyce. Czas upłynął nam miło na zabawie.

TŁUSTY CZWARTEK

Dziś wyjątkowy dzień. Ten jeden dzień w roku można poszaleć z jedzeniem pączków, faworków i słodkości. Dzieci z naszego przedszkola na poważnie wzięły temat Tłustego Czwartku. Na początku poznały tradycję związane z tym dniem a później wykonywaliśmy własne pączki. Omawialiśmy nazwy składników z jakich się je wykonuje. Pani wyrobiła ciasto, a później każdy wykrajał własnego pączka. Najlepszym momentem była jednak DEGUSTACJA. Dzieci z wszystkich grup miały „smaka” na pączusie i ze smakiem je zjadły. Zapraszamy do galerii.


BAL KARNAWAŁOWY

 W naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, Harry Potter, policjant, kowboj...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W tym roku dzieci, nie mogły gościć dziadków w przedszkolu. Z tej okazji wszystkie grupy przygotowały piosenki i wiersze, które zaprezentowały specjalnie na DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom w dniu ich święta dzieci życzą WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 18.12 odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Był to szczególny i długo oczekiwany dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Pięknie ubrane dzieci, wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały grupowe piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Zaprezentowały również taniec Świąteczny. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Wszystkie dzieci wyrecytowały przysięgę, w której poprosiły Panią Dyrektor o pasowanie. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na „ceremonię” pasowania. Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenie słów:,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom z własnym zdjęciem oraz medal. Po pasowaniu dzieci otrzymały soczki owocowe i zdrowy poczęstunek owocowy.


WIGILIA I JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Był czas kolęd, łamania się opłatkiem, życzeń i mnóstwa radości. Dzieci z grupy V i VI w specjalnie przygotowanych przez rodziców kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem dzieci z grupy przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzali swoje role. Dzieci z wszystkich grup zjadły Uroczystą Wigilię, połamały się opłatkiem i kolędowały. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia dzieci wykonywały ozdoby, piekły pierniczki. W przedszkolu unosił się zapach „ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

 


MIKOŁAJKI
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego Przedszkola. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.


Światowy Dzień "Pluszowego Misia"

W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Pomimo, że dzieci nie mogły przynieś swoich misiów do przedszkola dzień był bardzo ciekawy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersz o misiu. Wykonały prace plastyczną, ale najciekawszą zabawą była FOTOBUDKA. Każde z dzieci mogło stać się na chwilkę Misiem a ponadto pozostaną nam z tego dnia piękne pamiątki w postaci zdjęć. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.


Andrzejki

Ten dzień był dniem radosnych zabaw, tańców i konkursów. Na początku wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją Andrzejek i wybranymi wróżbami. Wśród wróżb był m.in.: „Wyścig na miotle”, „Serca”, „Buty”. Ponadto odbyło się mnóstwo zabaw, które sprawiły dzieciom wiele radości. Bitwa gazetowa, bitwa balonowa, łapanie baniek mydlanych to tylko niektóre z naszych zajęć. Dzieci losowały imiona swoich przedszkolnych przyjaciół, a ponadto nauczyły się tańczyć "KACZUSZKI" Odbył się również poczęstunek, który zaspokoił spragnienie po szaleństwach na dywanie. Zapraszamy do galerii.


UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzieci z naszego przedszkola zaśpiewały Hymn Polski,włączając się do akcji ,,Szkoła do Hymnu" Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zachęcanie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Świeta Niepodległości oraz kształtowania szacunku wobec polskich symboli narodowych.

  

 

 


 
Dzień Jabłka grupa III i IV, V, VI,

Dnia 2 października dzieci z naszego przedszkola  obchodziły dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłku. 

Powitanie Pani Jesieni -grupa VI i IV, III

"Pani Jesień do nas przyszła i wesoło śpiewa nam, strój jej zdobią złote liście, na bębenku dla niej gram...". Dzisiaj w grupie VI królowały barwy jesieni: żółty, czerwony, brązowy oraz pomarańczowy. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy śpiewały piosenki i uczestniczyły w zabawach.

Grupa IV również świętowała powitanie Jesieni.Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, oglądały filmik edukacyjny oraz rozwiązywały rozmaite zagadki.

 
 
 
 


Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Dzieci aktywnie spędzały czas świętując ze swoimi Paniami. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz zdrowego poczęstunku. Zapraszamy do galerii.

 

 

142041