Przejdź do treści
banerstatyczny
Przejdź do stopki

Wydarzenia 2021/2022

Treść

DZIEŃ PRZYJACIELA W POWIATOWYM OŚRODKU WSPARCIA- GRUPA II
Dnia 15.06.2022 w ramach "Dnia Przyjaciela" dzieci z grupy II odwiedziły Uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie.
Dzieci zaprezentowały trzy układy taneczne oraz wyrecytowały wierszyki. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami , otrzymały również upominki od uczestników oraz Dyrekcji ośrodka. Bardzo dziękujemy za gościnę i tak jak obiecaliśmy, wrócimy jeszcze do Was.

DZIEN DZIECKA- WYJSCIE NA LODY

Dzieci z całego przedszkoła udały się na lody w ramach Dnia Dziecka-ALEŻ BYŁO SŁODKO

KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ-BARBARA URBAŃSKA

Barbara Urbańska zaprezentowała została Laureatka Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej ,,Muszyńskie Nutki,, Basiu z całego serca Gratulujemy

TEATRZYK KUKIEŁKOWY" SZEWCZYK DRATEWKA"

Teatrzyk kukiełkowy „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”.

Dnia 23 maja 2022 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Lalek „Kukiełka”, który w bardzo interesujący, a zarazem zabawny i pouczający sposób przedstawił historię Szewczyka Dratewki.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO"MUSZYNA DREWNEM PACHNACA" 

Dnia 20.05.2022 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Muszyna Drewnem Pachnąca” którego organizatorem było nasze Przedszkole w ramach projektu” Moje Miasto- przyjazne środowisku”. Pani Dyrektor Janina Dziedzina z podziwem oglądała efekty konkursu fotograficznego. Z radością na twarzy wręczyła dyplomy oraz upominki wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, które wzięli udział w konkursie.
Ocenie podległo aż 84 zdjęcia ujmujące kadry widziane oczami dzieci i ich rodziców. Komisja konkursowa w składzie Pana Konrada Rogozińskiego oraz Pana Artura Królikowskiego fachowym okiem wybrało zwycięzców oraz wyróżniło kilka zdjęć. Nikt nie został pominięty wszystkie dzieci wygrały-przede wszystkim czas spędzony wspólnie z rodzicami w aktywny i kreatywny sposób, propagując tym samym nasze piękne miasto jakim jest Muszyna.
Wyniki konkursu:
I MIEJSCE- Tymon Markiewicz z mamą Katarzyną
II MIEJSCE- Maja Buliszak z mamą Melanią
III MIEJSCE- Emilka Bober z mamą Kamilą
Wyróżnienia:
Milena I Amelia Madoń-Sawickie z mamą Karoliną
Milena Pawlik z mamą Dorotą
Tymon Markiewicz z tatą Patrykiem
Wszystkie zdjęcia zostaną wyeksponowana na wystawie pokonkursowej w Bibliotece Publicznej Miasta I Gminy Uzdrowiskowej Muszyna na którą serdecznie Państwa zapraszamy w dniach 23.05.2022-02.06.2022.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO PANSTWA MUSZYNSKIEGO- GR. IV

Dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach pt. „Od przędzy do tkaniny - rzemiosło tkackie w dawnej Muszynie”. Obejrzały prezentację na w/w temat połączonej z oglądaniem eksponatów. Następnie wykazały się kreatywnością podczas zajeć plastycznych, których wykonanie sprawiło im wiele przyjemności .
Bardzo dziękujemy Tacie Marysi, Panu Piotrkowi za zaproszenie

KONKURS"MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA"- GRUPA II

Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej przyznało dyplomy oraz nagrody dla trojga dzieci które brały udział w konkursie plastycznym "Moja wymarzona złota rybka" Dyplomy wręczyła dzieciom Pani Dyrektor. Gartulujemy Dagmarce, Danieli oraz Nikodemowi.

GRA TERENOWA Z BABĄ Z GÓR- PANIĄ ZUZANNA DŁUGOSZ

Dzieci z grupy II oraz III IV i V wzięły dziś udział w grze terenowej w ramach projektu edukacyjnego "Moje Miasto",której przewodniczką była Baba z Gór czyli Pani Zuzanna Długosz. Dzieci z mapami w dłoni uczyly się orientacji w przestrzeni, rozpoznawały znaki na mapie i świetnie się bawiły. Był również czas na łyk wody oraz odpoczynek. Dziękujemy Babie z Gór za dzień pełen wrażeń.

 

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALENGO- GRUPA IV

Nasza mała Ojczyzna - zwiedzanie Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego. Poznanie historii i tradycji regionu.

 

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ- GRUPA II i IV
Biblioteka Publiczna MIGU w Muszynie gościła przedszkolaków z ZSP Przedszkola w Muszynie . Na spotkaniu dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece. Dowiedziały się również jak wygląda praca w Bibliotece i jakie książki znajdują się na półkach. Następnie z uwagą wysłuchały, utworu Fryderyka Chopina i ciekawostek z jego życia,ktore w sposób interesujący przedstawiła pani dyrektor Biblioteki Monika Rogóż.

Po wysłuchaniu bajki zwiedziły "pociągiem" bibliotekę. W końcu dzieci dotarły do "pracowni" gdzie pokolorowały ilustracje przedstawiającą kompozytora Fryderyka Chopina.Rozwiazały quiz o Polsce, symbolach narodowych. Dziękujemy za zaproszenie do Biblioteki grupa IV z wychowawcą.

ZAJĘCIA FITNESS Z PANIĄ KATARZYNA GUZIK

W miesiącu kwietniu dzieci z całego przedszkola brały udział w zajęciach ruchowych z Panią Katarzyną Guzik, w ramach kontynuacji projektu Sport i Zabawa to świetna sprawa. 
Ruch jest przejawem życia, a aktywność fizyczna jest czynnikiem kształtującym organizm człowieka i jego funkcje. Człowiek potrzebuje aktywności fizycznej tak samo, jak pożywienia
i powietrza. Występujący u dzieci "głód ruchu" jest wyrazem podświadomej chęci zaspokajania tej bardzo ważnej potrzeby, zapewnienia niezbędnego czynnika stymulującego
rozwój: fizyczny, umysłowy, emocjonalny i społeczny.

SLAVICEK 2022-LIPANY 2022

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią, wreszcie mogliśmy zagościć na corocznym Festiwalu Pieśni Ludowej Slavicek (Słowiczek) 2022. W tym roku, przedszkole w Muszynie reprezentowali: Basia Urbańska, Marzenka Mitro i Michał Klimczak. Po wykonaniu utworu, wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki. Oczywiście, był też czas dla fotografów, czego efektem jest poniższa galeria. Wierzymy, że od tego roku, współpraca pomiędzy naszymi przedszkolami, będzie się odbywać bez wymuszonych przerw. 
Ps. Dziękujemy tacie Michałka za pomoc i wsparcie w tym wydarzeniu.
 

ZAJĘCIA RUCHOWE Z PANIA DOROTA SOPATA

W ramach kontynuacji projektu SPORT I ZABAWA TO ŚWIETNA SPRAWA dzieci z naszego przedszkola przez cały miesiąc marzec brały udział w zajęciach sportowych z Panią Dorotą Sopatą. Podczas zajęć nie tylko świetnie się bawiły ale przede wszystkim ćwiczyły ale przeżyły wiele wesołych i emocjonujących chwil w czasie gier i zabaw z piłkami, szarfami,. Bardzo dziekujemy Panie Dorocie za świetną zabawę.

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA- GRUPA II i III

Data 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny,ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Ideą obchodów Dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek"nie do pary"jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa,dzieci z grupy ll ubrały dwie różne, kolorowe skarpetki.

SPOTKANIE Z EDUKATOREM PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH-GRUPA IV

Spotkanie z edukatorem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego panią Iwoną Szygieł. Poznajemy zwierzęta naszych lasów. Słuchanie i poznawanie ciekawostek z życia zwierząt leśnych, rozpoznawanie i nazywanie niektórych zwierząt.
 
DZIEŃ KOBIET
8 marca Dzień Kobiet.🌹🌻🌷
W tym wyjątkowym dniu nie zapomnieliśmy o Paniach z Ukrainy, które przebywają w DW "Kolejarz". Dzięki zaangażowaniu wszystkich Nauczycieli i Pracowników Przeszkola przygotowaliśmy kwiaty, którymi zostały obdarowane Panie, te duże i te małe. ❤ Dziękujemy również Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu kwiatów.Ponadto Dzieci w całym przedszklu uczuciły ten wyjatkowyn dzień wręczając kazdej dziewczynce mały upominek.
 
DZIEŃ NIEDZWIEDZIA POLARNEGO- GRUPA II
Dnia 27 lutego obchodziliśmy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Dzieci podczas zajęć uważnie wysłuchały ciekawostek z życia niedźwiedzi polarnych, po czym rozpoczęły zabawę "Stary niedźwiedź". Przedszkolaki poznały również inne zwierzęta zamieszkujące Arktykę. Na zakończenie dzieci wykonały prace malując widelcami. Prace wyszły piękne.

 

TŁUSTY CZWARTEK- grupa II i IV

Tłusty Czwartek – wspólne pieczenie faworków i pączków, tradycje polskie

Zgodnie z tradycją Tłusty Czwartek obfitował w kazdej grupie w przepyszne wypieki. Dzieci
z uśmiechem robiły faworki, a potem zajadały się swoimi wypiekami. Jest to przysmak, który smakuje chyba każdemu.
To już tradycja że grupa Pani Agatki Ś co roku wykonuje pączki. Dzieci samodzielnie krok po kroku wykonywały pączki. Na początku omawialiśmy składniki i ich pochodzenie. Smakowaliśmy czy marmolada i czekolada będą pasowały do naszych pączków. Potem krok po kroku wykonywaliśmy ciasto, wycinaliśmy pączki. Kolejny krok- pilnowanie aby pięknie wyrosły pod ściereczką. Później Pani Lidka upiekła nasze pączusie. Ostatnim krokiem było zatwierdzenie naszej pracy przez Panią Dyrektor, która pogratulowała wszystkim dzieciom pysznych pączków. Dzieci wykonały 85 pączków. Jakimś cudem zniknęły w mgnieniu oka...

BAL KARNAWAŁOWY

Dzieci w pięknych strojach bawiły się, tańczyły, brały udział w wielu zabawach muzyczno-ruchowych. Dzieci zjadły tez pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców-za co bardzo dziękujemy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA -GRUPA II i IV

AKCJA CHARYTATYWNA

Kolejny już rok nasze przedszkole włączyło się w Akcję charytatywną zbiórki darów dla małych pacjentów Oddziału Hematologii i Chemioterapi Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz Oddziału Pediatrii SPZOZ Szpitala im. Dr. Józefa Dietla w Krynicy- Zdroju. "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" (Flora Edwards).

 

JASEŁKA GRUPA V

JASEŁKA GRUPA II

Grupa II-Jasełka Bożonarodzeniowe.

"Jezus malusieńki leży wśród stajenki. Postacie z bajek to żłóbka przybyły i dary i życzenia maleńkiemu Dzieciątko złożyły."Fotogaleria z Jasełek Bożonarodzeniowych w grupie II

WIGILIA i JASEŁKA GRUPA IV

W dniu 16 grudnia 2021 w ZSP Przedszkolu w Muszynie odbyła się w grupie 6-latków uroczysta wigilia. Dzieci, w obecności dyrekcji, zaprezentowały program bożonarodzeniowy. Oficjalną uroczystość opracowała pani Agata Nosal i pan Albin Śliwiński. Ze względu na sytuację pandemiczną nie było wspólnej Wigilii całego przedszkola, lecz poszczególne grupy świętowały ten czas w swoich salach wraz z wychowawcami.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W kazdej grupie trwaja przygotowania do Świąt Bozego Narodzenia. Dzieci ozdabiaja choinkę, wykonują pierniczki. To czas kiedy w przedszkolu pachnie pomaranczami i cynamonem. Czas wyjątkowy.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA GR-I

W grupie I odbyło się Uroczsye Pasowanie na Przedszkolaka. Wszytskie Maluszki dzielnie wyrecytowały wierszyki. Wszytskie dzieci Serdecznie Witamy w gronie Przedszkolaków.

 

SPOTKANIE Z ŚW.MIKOŁAJEM- GR II, III, IV

Długo oczekiwane spotkanie ze Świętym Mikołajem.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA GR II, IV

Andrzejki 2021. Świetna zabawa, pyszne jedzonko, przygotowane przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Spotkaliśmy się w klimacie bajkowym, promując jednocześnie poprzez zabawę wartość czytania bajek i opowieści.

OBCHODY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Dlatego też 10 listopada 2021 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych gości, a następnie dzieci z grupy III recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony.

Z okazji Święta Niepodległości dzieci z grupy II wykonały prace plastyczne o tematyce patriotycznej, poznały czym są symbole narodowe, patriotyzm czy sama niepodległość. Co to oznacza, że żyjemy w niepodległym państwie? Jakie są polskie tradycje.

JESIENNE BUKIETY-GRUPA II,III,IV

W ramach projektu: "Moje miasto" wykonywaliśmy "Jesienne bukiety".Jesień to też warzywa i owoce wiec jeden bukiet był warzywny, drugi owocowy. Na początku dzieci poznały nazwy owoców i warzyw. Trzy różne rodzaje cebuli były dużym zaskoczeniem. Oto efekty pracy dzieci. Ps. Dobrze, że wszystkie owoce i warzywa były umyte, gdyż okazało się że jakimś cudem owoce znikały znajdując miejsce w brzuszkach dzieci.

Grupa IV Jesienne bukiety

 W ramach Projektu Edukacyjnego, Moje Miasto, dzieci wykonały kompozycje z zgromadzonych darów Jesieni

"BAJKI NA PATYKU"-WIERSZE JOANNY PAPUZIŃSKIEJ

W dniu 4 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Eliminacje do IX Gminnego

Konkursu recytatorskiego "BAJKI NA PATYKU" - wiersze Joanny Papuzińskiej

 Wyniki eliminacji:

I Miejsce- Dawid Petryla "Jabłkowe dzieci "

II Miejsce - Oliwa Potoniec "Chora rzeka "

 II Miejsce - Barbara Urbańska

"W kredensowym zamku"

Wyróżnienia otrzymały :

Zuzanna Krokowska "Kotki"

Marzena Mitro "Kotki"

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE DZIECI DO KONKURSU!!

 

SZKOŁA PAMIĘTA- WSZYSTKIE GRUPY

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta" dzieci z grupy 2 oraz 3 ZSP- Przedszkola w Muszynie udały się na Cmentarz Żydowski,dzieci z grupy 3 ZSP - Przedszkola w Muszynie wzięły udział w patriotycznych zajęciach edukacyjnych. Poznawały sylwetki bohaterów Polski Walczącej.

Dzieci z Grupy IV udały się na Cmentarz Parafialny w Muszynie. Uczciły pamięć Mieszkańców Miasta Muszyny i Okolic poległych i pomordowanych w latach 1939-1945, składając wiązankę kwiatów i zapalając znicze, następnie udały się pod Obelisk.

Dzieci odwiedziły rownież Cmentarz oraz Pomnik Jana Pawła II. Pamiętamy o Poległych w obronie Ojczyzny.

ŚWIĘTO KEN

Święto KEN w naszym przedszkolu. Składaliśmy najserdeczniejsze życzenia i wręczyliśmy laurki z wyrazami wdzięczności i pamięci.

 

WARSZTATY BREAK DAANCE-GRUPA II

Dziś w naszej grupie odbyły się warsztaty taneczne z wicemistrzem Polski w break dance- Bartoszem Peregrymem. Na początku odbyła się pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa oraz tego co wolno a czego nie wolno nam robić w tańcu. Potem dzieci oglądały prezentacje przygotowaną przez Bartosza na temat tego jak zaczęło się jego zainteresowanie tancem. Dzieci uczyły się kroków podstawowych i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Musze przyznać że byli świetni. Dzieci miały możliwość pooogladac puchary oraz medale które zdobył Bartosz. Każdy uczestnik warsztatów zrobił sobie zdjęcie oraz otrzymał dyplom pamiątkowy. Na koniec Pan Bartosz zatańczył dla dzieci za co otrzymał wielkie brawa. Bardzo dziękujemy Panu Bartkowi za aktywnie spędzony czas. Ps. Jesteśmy baaardzo dumni żę to w naszym przedszkolu Bartosz stawiał pierwsze taneczne kroki. Życzymy mu dalszych sukcesów w tej dziedzinie i trzymamy za Niego kciuki.


 

 

BIEG O PUCHAR BURMISTRZA  - GRUPA III, IV,V

Braliśmy udział po raz pierwszy w Biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.Dzieci bardzo ambitnie podeszły do rywalizacji sportowej. Kubuś Polański z grupy III zdobył 6 miejsce. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

DZIEŃ JABŁKA - GRUPA I,II, III, IV, V 

Dzieci z grupy I przygotowywały sok z jabłek i brały udział w zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Ćwiczyły również sprawność manualną, kolorując czerwone jabłuszko. Na zakończenie skosztowały pyszny jabłecznik i przygotowany wcześniej sok. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu
 
Dzieci z grupy II klasyfikowały jabłka ze wzgledu na kolor oraz wielkość.Wykonały takze owocowego- jablkowego jeża, którego z przyjemnośći zjadły.
 
Dzieci z grupy IV brały udział w warsztatach kulinarnych podczas których robiły pyszne ciasteczka jablkowe, które pozniej z przyjemosciam zjadły.
 
Dzieci z grupy V wykonały pyszny mus jabłkowy i poznały mnóstwo wiadomości o odmianach jablkach, oraz smakołykach jakie z nich można zrobić było dużo swietnej zabawy
 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA GRUPA III

W ramach Dnia Przedszkolaka odbyły się warsztaty taneczne z wicemistrzem Polski w break dance- Bartoszem Peregrymem. Na początku odbyła się pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa oraz tego co wolno, a czego nie wolno nam robić w tańcu. Dzieci oglądały prezentacje przygotowaną przez Bartosza na temat tego jak zaczęło się jego zainteresowanie tancem, uczyły się kroków podstawowych i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Dzieci miały możliwość oglądnać puchary oraz medale, które zdobył Bartosz. Każdy uczestnik warsztatów zrobił sobie zdjęcie oraz otrzymał dyplom pamiątkowy. Na koniec Pan Bartosz zatańczył dla dzieci za co otrzymał wielkie brawa. Bardzo dziękujemy Panu Bartkowi za aktywnie spędzony czas. Ps. Jesteśmy baaardzo dumni żę to w naszym przedszkolu Bartosz stawiał pierwsze taneczne kroki. Życzymy mu dalszych sukcesów w tej dziedzinie i trzymamy za Niego kciuki.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA GRUPA III

Dzień Przedszkolaka w grupie III.
Z tej okazji w dniu dzisiejszym dzieci wybrały się do sali zabaw " Łobuzownia". Radość, śmiech przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie
 
TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU- GRUPA III, IV i V
W tym tygodniu dzieci z grup III, IV i V aktywnie brały udział w zajęciach ekologicznych. Organizowane były pogadanki i zajęcia edukacyjne na temat zalet poruszania się rowerem, hulajnogą czy innymi ekologicznymi środkami transportu w zamian jazdy autem. Dzieci nauczyły się piosenki " Ekologa znak" . Podsumowaniem były piękne prace plastyczne wykonane przez dzieci oraz oczywiście upominkI.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA- GRUPA V

Troszkę wcześniej zaczynamy świętowanie Dnia Przedszkolaka. Zabawa przednia i super atmosfera wszystko dzięki wsparciu Kochanych Rodziców.

142039