Przejdź do treści
ban2
ban6
ban3
baner4
Przejdź do stopki

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/23

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/23

Treść

W czwartek 1 września 2022r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Muszynie rozpoczęła go od Mszy św. w kościele pw. św. Józefa. Następnie w szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku. Po powitaniu przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli wprowadzone zostały poczty sztandarowe i odśpiewany został hymn państwowy. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor mgr Andrzej Gancarz. W swoim wystąpieniu przedstawił informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego, poinformował o nowych klasopracowniach - "Laboratorium przyszłości" i sali do zajęć z uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych oraz odrestaurowanych szatniach. Przedstawił nowych nauczycieli i wychowawców. Pan dyrektor zwrócił się również  do uczniów i ich rodziców z Ukrainy zapewniając o dalszej pomocy i możliwości edukacji w naszej szkole.
Początek roku szkolnego związany jest nierozerwanie z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W tym roku przypada 83 rocznica wybuchu II wojny. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich, rodzice i nauczyciele uczcili bohaterów tamtych czasów minutą ciszy a delegacja uczniowska złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową.
Miłym akcentem było wręczenie przez Pana dyrektora nagród zdobywcom tytułów Mistrza Europy w Modelarstwie Kosmicznym nauczycielowi naszej szkoły - Panu Bartłomiejowi Tokarczykowi i jego synowi Mateuszowi, którzy przywieźli z mistrzostw w Serbii w sumie 8 medali.
Na zakończenie akademii został odśpiewany hymn szkoły, a następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych, by omówić sprawy organizacyjne.

Foto

69472